Budowa domu szkieletowego w 2022. Dom murowany czy szkieletowy? - Domy szkieletowe - kanadyjskie

szybki kontakt: +48 508 360 980

Producent Domów Szkieletowych

Lignum Home

Budowa domu szkieletowego w 2022. Dom murowany czy szkieletowy?

Czy warto rozpocząć budowę domu w 2022 roku? Bardzo wielu inwestorów stoi przez wyzwaniem, jakim jest budowa domu. Obecny czas jest ciężki dla branży budowlanej, gdzie nieustannie zmieniające się ceny materiałów budowlanych i usług z tym związanych nie przekonują do tego, aby właśnie teraz rozpoczynać budowę. Jednak jak nie teraz, to kiedy? Czy warto budować dom w 2022 roku?


ILE KOSZTUJE BUDOWA DOMU W 2022 ROKU?

Koszty budowy domu w 2022 roku dynamicznie się zmieniają, co budzi niepokój ze strony inwestorów. W obawie przed wzrostem cen niekiedy podejmują oni pochopne decyzje, co wpłynie na efekt budowy. Wybór odpowiedniej ekipy budowlanej, która może pomóc i doradzić na każdym etapie jest bardzo ważny, ponieważ pozbędziemy się niepotrzebnego stresu i nerwów podczas budowy domu. Jak wybrać najlepszą firmę budowlaną? Jaki projekt domu wybrać? Ile będzie kosztowała budowa? Te pytania i wiele innych zadają sobie inwestorzy chcący rozpocząć budowę domu w 2022 roku.

Przede wszystkim, należy wybrać technologię budowy, która będzie dla nas korzystna. Taki wybór ułatwi Nam podjęcie decyzji, ponieważ każda firma specjalizuje się w danej technologii, przez co ograniczymy liczbę potencjalnych firm.pexels andrea piacquadio 3760529 1


Z JAKICH MATERIAŁÓW WYBUDOWAĆ DOM W 2022 ROKU?


Wybór odpowiedniej technologii budowy własnego domu jest bardzo ważnym aspektem, od którego będą zależały przede wszystkim koszty związane z budową oraz późniejszą eksploatacją domu. Technologia budowy, którą wybierzemy będzie miała wpływ na wybór metody ogrzewania domu i powiązanych z tym rachunków za ogrzewanie. Jak więc do tego podejść?

 

Czy warto budować dom szkieletowy?

Wybierając budowę domu w technologii szkieletowej inwestorzy zyskają energooszczędny i ekologiczny dom, który zostanie wybudowany bardzo szybko. Jak to możliwe? Ta technologia pozbawiona jest prac tzw. mokrych ( oprócz wykonania fundamentów), dzięki czemu prace można wykonywać także zimą- co znacznie przyspiesza proces budowy. Jest to najlepsza technologia dla osób, którym zależy na czasie a także na niższych rachunkach za ogrzewanie dlatego, że są to ciepłe i oszczędne domy. Koszt budowy domu szkieletowego jest niższy o ok. 20% od budowy domu murowanego o podobnej powierzchni a także ten sam dom w technologii szkieletowej będzie miał większą powierzchnię użytkową dzięki zastosowaniu cieńszych ścian. Jest to jedna z wielu zalet domu w tej technologii. Decydując się na budowę domu drewnianego zyskujemy nie tylko tani dom szkieletowy ale też przyczyniamy się do dbania o nasze środowisko, ponieważ drewno wykorzystywane przy tej technologii jest naturalnym, ekologicznym materiałem.

Czy warto budować dom murowany w 2022 roku?

Pustaki ceramiczne wykorzystywane do budowy mają dobre parametry izolacji termicznej, akustycznej oraz przewodzenia ciepła. Są one wysoce wytrzymałe, dzięki czemu doskonale nadają się do budowy domów. Ta technologia znana jest nam od pokoleń, dlatego jest ona bardzo chętnie wybieraną metodą budowy domu. Niewątpliwym jej minusem jest nierzadko bardzo długi czas budowy. Jeśli inwestorom zależy na czasie jest to duże utrudnienie. Wybór technologii tradycyjnej wiąże się także z większymi rachunkami za ogrzewanie domu, dlatego że ogrzewamy nie tylko powietrze krążące po domu ale i ściany. Proces ogrzewania całego domu dzięki temu znacznie się wydłuża, dlatego zużycie energii wzrasta i koszt ogrzewania staje się wyższy. Technologia tradycyjna nie jest metodą ekologiczną, co dla osób dbających o dobro naszej planety ma ogromne znaczenie.


media 842 465381 w1800 h770 crop

CZY CENY MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH STANIEJĄ W 2023 ROKU?

Jest to kolejne z najczęściej pojawiających się pytań. Nie ma jednak na dzień dzisiejszy jednoznacznej odpowiedzi. Ceny materiałów budowlanych zmieniają się w ostatnim czasie niezwykle dynamicznie. Wpływ na to ma przede wszystkim sytuacja ekonomiczna w kraju i na świecie oraz rosnąca inflacja.

Czy warto budować dom w obliczu rosnących cen? Odpowiedzieć na to pytanie można dopiero po przeanalizowaniu własnych możliwości finansowych oraz obserwacji rynku budowlanego. Tylko wtedy będziemy wiedzieć, jaki dom zdołamy sfinansować i czy warto podejmować taką inwestycję w najbliższym czasie.

BUDOWA DOMU W 2022 ROKU. ZAUFAJ LIGNUM HOME

Mimo wielu obaw związanych z budową własnego domu - jeśli zdecydujemy się na tą inwestycję już teraz warto wybrać konkretną firmę budowlaną, ponieważ często terminy są odległe- na rok lub 2 lata do przodu. W Lignum Home budujemy domy szkieletowe w krótkim czasie oraz przystępnej cenie. Mamy elastyczne podejście do potrzeb każdego klienta, dlatego wystarczy się z Nami skontaktować i ustalić szczegóły przyszłej budowy domu! Zobacz naszą ofertę domów szkieletowych.

Image
Lignum Home to producent domów szkieletowych. Realizujemy budowy kompleksowo. Możesz otrzymać od Nas dom szkieletowy pod klucz. Budujemy domy głównie na śląsku oraz w małopolsce. Zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą domów szkieletowych.
Dane kontaktowe
Adres: ul. Węglowa 15
(wjazd od ulicy Witosa)

34-300 Żywiec
e-mail: biuro@lignumhome.pl
telefon: 508 360 980