Zalety budowy domu szkieletowego
Tania budowa domu
Koszt budowy domu drewnianego w technologii szkieletowej jest niższy o ok. 20% od realizacji obiektu murowanego o podobnej powierzchni użytkowej. Jest to niewątpliwie jedna z wielu zalet domu w tej technologii. Decydując się na budowę domu kanadyjskiego zyskujemy nie tylko tani dom kanadyjski ale też przyczyniamy się do dbania o nasze środowisko, ponieważ drewno wykorzystywane do wznoszenia konstrukcji szkieletowych jest naturalnym, ekologicznym budulcem. Warto pamiętać jednak, że cena domu szkieletowego zależy od kilku ważnych czynników. Najważniejsze elementy wpływające na koszty budowy domu w technologii drewnianej to wielkość domu oraz stopień skomplikowania konstrukcji. Budowa dużego domu szkieletowego wiąże się z zapotrzebowaniem na większą ilość drewna konstrukcyjnego, wełny skalnej a także innych materiałów budowlanych co ma znaczący wpływ na to, ile zapłacimy za dom w technologii skandynawskiej.
Krótki czas realizacji
Szybka budowa jest bez wątpienia jedną z najważniejszych zalet domu szkieletowego. Czas realizacji domu drewnianego jest kilkakrotnie krótszy od budowy domu w technologii tradycyjnej-murowanej. Budowa domu szkieletowego pozbawiona jest konieczności stosowania przerw technologicznych między wykonywaniem poszczególnych etapów, co ma ogromny wpływ na szybkość budowy. Dom z drewna to bardzo dobry pomysł, jeśli chcesz szybko wprowadzić się do swojego nowego domu. Dzięki ciągłości procesu inwestycyjnego oraz naszej profesjonalnej ekipie budowlanej gwarantujemy oddanie inwestycji w stanie deweloperskim bardzo szybko, bo czas budowy domu drewnianego to około 3 miesiące od rozpoczęcia prac. Inwestorzy chętnie wybierają budowę w technologii kanadyjskiej ze względu na to, że bardzo szybko mogą zyskać własny dom szkieletowy.
Trwałość domu szkieletowego
Nowoczesne domy powstające w technologii szkieletowej- kanadyjskiej wyróżniają się bardzo wysoką trwałością. Drewno świerkowe używane do wykonania naszych konstrukcji szkieletowych jest sezonowane oraz czterostronnie strugane a także certyfikowane. Taki sposób obróbki drewna sprawia, że konstrukcja jest trwała i solidna. Wszystkie elementy składające się na dom szkieletowy takie jak np. wełna fasadowa czy płyty karton-gips są w sposób trwały połączone z całą konstrukcją domu drewnianego, dzięki temu jako właściciel budowanego przez Lignumhome domu szkieletowego masz gwarancję, że budynek spełnia najwyższe standardy jakości. Aby dodatkowo usztywnić konstrukcję, stosujemy również zastrzały zapewniające jeszcze większą stabilność budynku. Domy drewniane budowane przez nas są bardzo starannie i dokładnie wykonane. Łączymy wiedzę i doświadczenie z ciesielską tradycją, która towarzyszy Nam od początku istnienia firmy Lignum Home na rynku śląskim i w małopolsce. Wykorzystujemy najlepsze metody wznoszenia nowoczesnych domów szkieletowych.
Budowa domu zimą
Domy szkieletowe możemy wykonywać przez cały rok - nawet zimą, ponieważ nie ograniczają nas warunki atmosferyczne – wystarczy tylko wykonać o właściwej porze fundamenty domu. Od momentu wykonania fundamentu przy wznoszeniu domu szkieletowego nie wykonuje się praktycznie żadnych robót mokrych. Sama konstrukcja jest realizowana niezależnie od pory roku. Dzięki temu inwestor nie musi czekać do wiosny z budową swojego domu kanadyjskiego tak jak jest to przy budowaniu domu metodą tradycyjną - murowaną.
Bezpieczeństwo pożarowe domu z drewna
Domy kanadyjskie są to domy, które wykonane są głównie z drewna. Może to budzić wiele obaw jeśli chodzi o trwałość czy bezpieczeństwo pożarowe. Wełna skalna, która zostaje wykorzystana do ocieplenia domu kanadyjskiego jest niepalna i wykazuje silne właściwości ogniochronne. Jest jednym z materiałów izolacyjnych odpornych na działanie ognia i wysokich temperatur przekraczających nawet 1000°C. Najlepsze zabezpieczenie konstrukcji domu z drewna skutkuje wysoką ognioodpornością naszych inwestycji, porównywalną z domami budowanymi w technologii tradycyjnej. Drewno w naszych konstrukcjach jest czterostronnie strugane, a jego krawędzie są fazowane, przez co ogień ślizga się po nim, mając problem z zapaleniem. Konstrukcje drewniane są izolowane za pomocą wełny skalnej, która nie jest materiałem łatwopalnym. Stanowi także osłonę przeciwogniową dla pozostałych elementów budynku szkieletowego. Wełna skalna używana przez Lignumhome jest także cieplejsza niż inne materiały stosowane do ocieplania - posiada ona zdecydowanie korzystniejszy współczynnik przewodzenia ciepła.
Technologia ekologiczna
Drewno to materiał budowlany, który jest przyjazny dla środowiska naturalnego, ponieważ jego pozyskanie i obróbka nie generuje takiej ilości dwutlenku węgla i różnych innych zanieczyszczeń, jak materiały budowlane, wykorzystywane przy tradycyjnym budownictwie np. cement lub cegła. Do budowy domu w technologii kanadyjskiej szkieletowej wykorzystywana jest również wełna skalna. Zimą nie pozwala na szybkie wychłodzenie się domu, a latem zapobiega jego nadmiernemu nagrzewaniu co pozwala na zaoszczędzenie energii i pieniędzy. Użytkownicy domu drewnianego dzięki temu ponoszą znacznie niższe koszty oraz zużywają mniej energii, co jest także czynnikiem wpływającym na stwierdzenie, że technologia kanadyjska to technologia ekologiczna. Ponadto znaczny wpływ na środowisko oraz nasze zdrowie ma fakt, że firma Lignum Home nie impregnuje drewna, ponieważ produkty zabezpieczające drewno konstrukcyjne przed wilgocią zawierają nierzadko węglowodory ropopochodne, które mogą być szkodliwe. Sole używane do impregnacji zanurzeniowej drewna mogą negatywnie wpływać także na jakość stalowych łączników ciesielskich, co mogłoby obniżyć trwałość domu kanadyjskiego.
Większa powierzchnia użytkowa
Zaletą jest to, że dom szkieletowy ma zdecydowanie mniejszy przekrój ścian niż dom murowany. Jest to bardzo pozytywnie odbierane przez inwestorów, ponieważ zyskują nie tylko tani dom kanadyjski, ale także większy dom niż taki sam wybudowany metodą tradycyjną. Powierzchnia domu zostaje zwiększona o około 10% co znacznie wpływa na komfort mieszkania w domu drewnianym.
Jeden wykonawca domu
Na ogół poszczególne etapy budowy domu w tradycyjnej technologii murowanej realizują różni wykonawcy, przez co budowa się przedłuża i może przysporzyć wielu nieprzyjemności. Domy szkieletowe może od A do Z wybudować jeden wykonawca – tak jak właśnie robi to producent domów szkieletowych Lignum Home. Technologia budowy domów z drewna nie jest dominująca w Polsce, wynikiem czego znalezienie doświadczonego wykonawcy może okazać się nie lada wyzwaniem, dlatego cieszymy się, że trafili Państwo do nas! Dajemy gwarancję, że wybudujemy najlepszy dom kanadyjski w interesującej Państwa lokalizacji - na śląsku czy w małopolsce. Dzięki naszej owocnej współpracy otrzymają Państwo od Nas w krótkim czasie inwestycję w wybranym stanie wykończenia np. szkieletowy dom pod klucz.