Domy szkieletowe - Domy szkieletowe - kanadyjskie

szybki kontakt: +48 508 360 980

Producent Domów Szkieletowych

Lignum Home
Image

Jakie ogrzewanie wybrać do domu szkieletowego?

Coraz większa świadomość Polaków pod kątem ekologii wpływa na poszukiwania przez przyszłych inwestorów alternatywnych metod budowy – takich bardziej przyjaznych dla naszego środowiska. Dzięki temu technologia szkieletowa staje się coraz bardziej popularna w Naszym kraju. Wpływ na ten wybór ma nie tylko fakt, że drewno, które wykorzystujemy to materiał ekologiczny, ale także znaczącą rolę odgrywa tutaj znacznie krótszy czas budowy oraz całoroczny cykl budowy. Budowa domu z drewna jest obecnie najbardziej ekologiczną opcją na rynku budowlanym. Budownictwo szkieletowe to technologia, która jest przyjazna dla środowiska i jest jedyną tradycyjną technologią, która umożliwia uzyskanie zerowego bilansu emisji CO2. Na energooszczędność domów kanadyjskich wpływ mają także różne czynniki -wybór odpowiednich materiałów, wybór sprawdzonej firmy budowlnej do realizacji inwestycji, która wykonuje swoją pracę z zaangażowaniem i posiada odpowiednią wiedzę, przekładającą się na jakość domu, aż po sposób wyboru najlepszego ogrzewania domu z drewna.

Domy kanadyjskie - sposób na oszczędność

Od wielu lat działamy jako najlepszy producent domów szkieletowych w małopolsce, dzięki temu przyczyniamy się do dbania o naszą planetę! Staramy się także polecać przyszłym inwestorom energooszczędne i ekologiczne rozwiązania na każdym etapie realizowania inwestycji marzeń. Budowa domu kanadyjskiego jest to także najlepszy sposób na tani dom szkieletowy, ponieważ odpowiednie użytkowanie takiego domu przekłada się na znacznie niższe zużycie energii, a co za tym idzie, na niskie koszty ogrzewania. Możemy w ten sposób ograniczyć wydatki, które przeznaczamy na ogrzewanie naszego domu i użytkować tani dom w technologii kanadyjskiej. W domu wy budowanym tradycyjną metodą w sezonie grzewczym najwięcej ciepła zostaje wykorzystane w celu ogrzania ścian. W drewnianym domu szkieletowym nie ma takiej potrzeby, ponieważ ogrzewamy tylko powietrze krążące po domu oraz elementy wyposażenia. Dzięki temu czas, który potrzeba na ogrzanie domu znacznie się skraca. Osiągamy dzięki temu zadowalającą temperaturę we wszystkich pomieszczeniach w bardzo krótkim czasie. W przeciwieństwie do domów murowanych domy z drewna uważane są za bardzo ciepłe. Zamiast ścian murowanych zastosowana jest konstrukcja drewniana z drewna certyfikowanego C24, która jest izolowana od zewnątrz a także między słupkami. Dzięki temu, posiada bardzo niski współczynnik przenikania ciepła, a przy zastosowanej odpowiedniej paroizolacji, także wysoką szczelność. 

Najlepsze sposoby ogrzewania domu z drewna

Z roku na rok na Polskim rynku pojawiają się coraz to nowsze metody, które możemy wykorzystać do ogrzania domu w technologii szkieletowej. Jak więc wybrać najlepszy sposób na ogrzanie domu z drewna? Często podkreślane zalety domów z drewna to energooszczędność i szybkość ogrzania. Domy energooszczędne są zaprojektowane tak, by tracić jak najmniej ciepła. Dzięki takiej technologii można zdecydować się w nich na metody, które w starszych, gorzej ocieplonych budynkach lub w technologii murowanej byłyby dla inwestorów nieopłacalne. Wybór sposobu ogrzewania domu kanadyjskiego zależy przede wszystkim od zapotrzebowania danego budynku na ciepło, ale również zależy od wielu innych czynników, takich jak ekologia, dostępność do poszczególnych mediów i warunki panujące na działce, a także od tego, jakim dysponujemy budżetem. Prawdą jest, że nowoczesne i ekologiczne źródła ciepła kosztują niekiedy znacznie więcej, niż tradycyjne. Warto jednak pamiętać, że inwestując więcej na początku w dane źródło energii, najprawdopodobniej już po kliku latach odpowiedniego użytkowania domu szkieletowego koszty się zwrócą i będziemy mogli użytkować dom kanadyjski tanim kosztem.

Image

Pompa ciepła w domu szkieletowym

Inwestorzy coraz częściej wybierają do ogrzewania swojego domu szkieletowego pompy ciepła połączone z systemem ogrzewania podłogowego. Jako doskonała alternatywa dla tradycyjnych systemów grzewczych posiada bardzo dużo zalet. Właściwie jak działa pompa ciepła w domu kanadyjskim? Jest to urządzenie, które wykorzystuje energię cieplną zgromadzoną w naturze: w powietrzu, w gruncie oraz w wodzie. Do jej prawidłowego działania potrzebna jest energia elektryczna. Urządzenie przystosowane jest do współpracy z wodnym ogrzewaniem podłogowym lub grzejnikowym, a jego eksploatacja jest wygodna i bezproblemowa. W odpowiednich warunkach pracy pompa ciepła w domu wybudowanym w technologii szkieletowej jest bardzo wydajna. Większość modeli pomp ciepła pozwala nie tylko ogrzewać pomieszczenia, ale również pełnić funkcję klimatyzacji, która w upalne dni schłodzi nasze wnętrza.

Pompa ciepła w domu drewnianym pozwala na wykorzystanie energii z natury, przez co jest wysoce ekologiczna, a co ważne, można dzięki niej znacznie zwiększyć komfort użytkowania domu w technologii drewnianej szkieletowej. Korzystając z darmowego ciepła pochodzącego z otoczenia, można znacznie obniżyć koszty ogrzewania domu kanadyjskiego. Dzięki takiemu wyborowi, inwestorzy cieszą się po niedługim czasie źródłem ciepła za darmo. Jest to także najlepsze źródło ciepła do ogrzania domu z drewna. Pomimo stosunkowo wysokich kosztów związanych z zakupem tego urządzenia, jest to najchętniej wybierany sposób ogrzewania. Kolejnym ważnym elementem, jest fakt, że pompy ciepła nie spalają paliwa i nie powodują emisji zanieczyszczeń do środowiska. Emisja pojawia się jedynie przy produkcji energii elektrycznej wykorzystywanej do zasilania pompy ciepła, ale i ona jest coraz częściej wytwarzana w sposób przyjazny dla środowiska. Jeśli energię elektryczną do zasilania pompy ciepła uzyskamy ze źródeł odnawialnych takich jak panele fotowoltaiczne czy dachy solarne, to pompa ciepła jest neutralna pod względem emisji CO2 do otoczenia. Dzięki temu przyczyniamy się do dbania o planetę! 

Image

Folie grzewcze na podczerwień - sposób ogrzewania domu szkieletowego

Folie grzewcze na podczerwień są nowoczesnym rozwiązaniem na ogrzanie domu kanadyjskiego. Są systemem wydajnego oraz niewidocznego ogrzewania domów tradycyjnych oraz szkieletowych domów drewnianych. Podczerwień przekazuje ciepło obiektom we wnętrzu, nie ogrzewa ona powietrza znajdującego się w domu drewnianym. Jest to bardzo zdrowe rozwiązanie, ponieważ folie grzewcze nie powodują unoszenia się pyłu i kurzu, dzięki czemu są najlepszym rozwiązaniem dla osób z różnego rodzaju alergiami. Folie grzewcze na podczerwień są niewidoczne, ponieważ są zlokalizowane pod posadzką. Ponad to, ich grubość jest bardzo mała w porównaniu z tradycyjnym ogrzewaniem podłogowym. W ten sposób można zaoszczędzić miejsce w domu kanadyjskim. System ten nie wymaga także posiadania pomieszczenia gospodarczego lub kotłowni. Dlatego wybierając tą metodę ogrzewania zyskujemy nie tylko ekologiczne ogrzewanie domu drewnianego ale także dodatkowe miejsce we wnętrzu.

Czy warto wybrać folie grzewcze? Folie działają na zasadzie wytwarzania podczerwieni, która jest najbardziej zbliżona w odczuwaniu do ciepła emitowanego przez słońce czy przez piec kaflowy. Możemy w ten sposób uzyskać źródło ciepła w naszym kanadyjskim domu drewnianym, dzięki któremu będziemy czuć się komfortowo i przyjemnie.

Czy folie na podczerwień są wydajne? Jedną z głównych zalet tego sytemu jest to, że folie osiągają w bardzo krótkim czasie odpowiednią temperaturę. Temperatura podłogi ogrzewana foliami na podczerwień może wzrosnąć o 7 stopni w 30 minut. W bardzo krótkim czasie możemy ogrzać swój dom szkieletowy, nie tracąc przy tym czasu ani pieniędzy. Stosując to źródło ciepła w domu kanadyjskim wybieramy bardzo dobrą i nowoczesną alternatywę dla tradycyjnych źródeł ciepła. Folie grzewcze oraz pompa ciepła są bardzo dobrym rozwiązaniem w połączeniu z zastosowaniem w swoim domu szkieletowym paneli fotowoltaicznych.

Fotowoltaika w domu szkieletowym

Na etapie rozpoczęcia budowy szkieletowego warto przemyśleć, jak usytuować dom na działce oraz jakie rozwiązania zastosować, aby podczas wieloletniego użytkowania płacić mniejsze rachunki i cieszyć się tanim, energooszczędnym domem z drewna. Panele fotowoltaiczne to doskonałe rozwiązanie, które bardzo dobrze sprawdza się w domach kanadyjskich. Panele fotowoltaiczne, które umożliwiają przetwarzanie energii słonecznej w energię elektryczną to darmowe źródło energii, którą można wykorzystywać do ogrzewania domu oraz zasilania wszelkiego rodzaju urządzeń elektrycznych. Obecnie fotowoltaika to niezwykle dynamicznie rozwijająca się gałąź całej gospodarki. Jest to odnawialne, ekologiczne źródło energii – stanowi odpowiedź na wyzwania współczesnego świata. Walka z globalnym ociepleniem, konieczność minimalizowania płynących szkodliwych czynnków do atmosfery oraz wyczerpujące się zasoby naturalne Naszej planety wymuszają poszukiwanie nowoczesnych technologii potrafiących sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na prąd elektryczny.

Czy warto stosować fotowoltaikę w domu szkieletowym? Instalacja fotowoltaiczna pozwala na zamienienie energii wytwarzanej przez promienie słoneczne w energię elektryczną. Dzięki temu mamy możliwość otrzymania prądu elektrycznego całkowicie za darmo z odnawialnego źródła energii. Stosując takie rozwiązanie w domu drewnianym przyczyniamy się do dbania o ekologię. Prąd uzyskany z paneli fotowoltaicznych możemy  wykorzystywać na bieżąco jako źródło energii dla pompy ciepła czy folii na podczerwień. Dzięki temu inwestor użytkuje tani dom szkieletowy, który jest ekologiczny oraz wysoce energooszczędny. Klient ponosi także niskie koszty ogrzewania w domu kanadyjskim, jeśli połączy fotowoltaikę np. z pompą ciepła. Ważną zaletą stosowania fotowoltaiki jest to, że przy odpowiednim użytkowaniu początkowe koszty, które ponieśliśmy w związku z zakupem fotowoltaiki do domu z drewna, zwrócą się i będziemy mogli cieszyć się prądem za darmo! W związku z szybkim rozwojem i rosnącym zapotrzebowaniem na tego typu technologie, powstają nowe formy paneli fotowoltaicznych - nowoczesne dachy solarne.

Dachy solarne - nowoczesna alternatywa dla paneli fotowoltaicznych

Jest to najnowsza alternatywa dla tradycyjnych paneli fotowoltaicznych. Dach solarny jest to kompromis między estetyką a funkcjonalnością. Wygląda jakby był pokryty elegancką, płaską dachówką. Nie wymaga dodatkowych elementów montażowych, które są używane do montażu paneli fotowoltaicznych a także dodatkowo gwarantuje taką samą odporność na deszcz, jak tradycyjny dach. Decydując się na montaż dachu solarnego w domu szkieletowym, oszczędzamy środki finansowe, które chcieliśmy przeznaczyć na zakup pokrycia dachowego.

Dach solarny jest to nowoczesna, innowacyjna forma dachówki solarnej. Możemy wybrać, jaką powierzchnię będzie ona zajmowała oraz jakie koszty chcemy przeznaczyć na to przedsięwzięcie. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania możemy mieć pewność że nasz dom z drewna będzie wyglądał nowocześnie, a jednocześnie korzyści płynące ze stosowania dachu solarnego w drewnianym domu kanadyjskim są niewątpliwie wysokie. Stosując ekologiczne rozwiązania w domach budowanych metodą szkieletową rozpowszechniamy w Polsce świadomość inwestorów w zakresie dbania o środowisko. Dzięki temu przyczyniamy się do popularyzowania ekologicznych rozwiązań, zaczynając od budowy domów szkieletowych z drewna aż po ekologiczne źródła ogrzewania.

Wciąż zastanawiasz się, jakie źródło ciepła będzie najlepszym rozwiązaniem w Twoim domu szkieletowym?  Skontaktuj się z nami! Nasza wiedza i doświadczenie pozwolą rozwiać wszystkie wątpliwości.

Image
Lignum Home to producent domów szkieletowych. Realizujemy budowy kompleksowo. Możesz otrzymać od Nas dom szkieletowy pod klucz. Budujemy domy głównie na śląsku oraz w małopolsce. Zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą domów szkieletowych.
Dane kontaktowe
Adres: ul. Węglowa 15
(wjazd od ulicy Witosa)

34-300 Żywiec
e-mail: biuro@lignumhome.pl
telefon: 508 360 980