Jakie ogrzewanie wybrać w 2022 roku? - Domy szkieletowe - kanadyjskie

szybki kontakt: +48 508 360 980

Producent Domów Szkieletowych

Lignum Home

Jakie ogrzewanie wybrać w 2022 roku?

Budownictwo szkieletowe to technologia, która jest przyjazna dla środowiska i jest jedyną tradycyjną technologią, która umożliwia uzyskanie zerowego bilansu emisji CO2. Na energooszczędność domów kanadyjskich wpływ mają także różne czynniki -wybór odpowiednich materiałów, sprawdzonej firmy budowlanej aż po sposób wyboru najlepszego ogrzewania domu z drewna.

W domu wy budowanym tradycyjną metodą w sezonie grzewczym najwięcej ciepła zostaje wykorzystane w celu ogrzania ścian. W drewnianym domu szkieletowym nie ma takiej potrzeby, ponieważ ogrzewamy tylko powietrze krążące po domu oraz elementy wyposażenia. Dzięki temu czas, który potrzeba na ogrzanie domu znacznie się skraca. Osiągamy dzięki temu zadowalającą temperaturę we wszystkich pomieszczeniach w bardzo krótkim czasie. W przeciwieństwie do domów murowanych domy z drewna uważane są za bardzo ciepłe. Zamiast ścian murowanych zastosowana jest konstrukcja drewniana z drewna certyfikowanego C24, która jest izolowana od zewnątrz a także między słupkami. Dzięki temu, posiada bardzo niski współczynnik przenikania ciepła, a przy zastosowanej odpowiedniej paroizolacji, także wysoką szczelność.


CZYM OGRZEWAĆ DOM SZKIELETOWY?

Z roku na rok na rynku pojawiają się coraz to nowsze metody, które możemy wykorzystać do ogrzania domu w technologii szkieletowej, dzięki czemu sukcesywnie odchodzimy od tradycyjnych źródeł ciepła. Jak więc wybrać najlepszy sposób na ogrzanie domu z drewna? Często podkreślane zalety domów z drewna to energooszczędność i szybkość ogrzania. Domy energooszczędne są zaprojektowane tak, by tracić jak najmniej ciepła. Dzięki takiej technologii można zdecydować się w nich na metody, które w starszych, gorzej ocieplonych budynkach lub w technologii murowanej byłyby dla inwestorów nieopłacalne.

Wybór sposobu ogrzewania domu kanadyjskiego zależy przede wszystkim od zapotrzebowania danego budynku na ciepło, ale również zależy od wielu innych czynników, takich jak ekologia, dostępność do poszczególnych mediów i warunki panujące na działce, a także od tego, jakim dysponujemy budżetem. Prawdą jest, że nowoczesne i ekologiczne źródła ciepła kosztują niekiedy znacznie więcej, niż tradycyjne. Warto jednak pamiętać, że inwestując więcej na początku w dane źródło energii, najprawdopodobniej już po kliku latach odpowiedniego użytkowania domu szkieletowego koszty się zwrócą.

pexels andrea piacquadio 3760529 1


CZY POMPA CIEPŁA TO DOBRY WYBÓR W 2022 ROKU?


Inwestorzy coraz częściej wybierają do ogrzewania swojego domu szkieletowego pompę ciepła połączoną z systemem ogrzewania podłogowego. Jest to doskonała alternatywa dla tradycyjnych systemów grzewczych. Wybór tej metody ogrzewania domu szkieletowego będzie wiązał się z zyskaniem przez inwestora szeregu korzyści - także finansowych.

 

Jak działa pompa ciepła w domu szkieletowym?

 

Jest to urządzenie, które wykorzystuje energię cieplną zgromadzoną w naturze: w powietrzu, w gruncie oraz w wodzie. Do jej prawidłowego działania potrzebna jest energia elektryczna. Urządzenie przystosowane jest do współpracy z wodnym ogrzewaniem podłogowym lub grzejnikowym, a jego eksploatacja jest wygodna i bezproblemowa. W odpowiednich warunkach pracy pompa ciepła w domu wybudowanym w technologii szkieletowej jest bardzo wydajna. Większość modeli pomp ciepła pozwala nie tylko ogrzewać pomieszczenia, ale również pełnić funkcję klimatyzacji, która w upalne dni schłodzi nasze wnętrza.

Kolejnym ważnym elementem, jest fakt, że pompy ciepła nie spalają paliwa i nie powodują emisji zanieczyszczeń do środowiska. Emisja pojawia się jedynie przy produkcji energii elektrycznej wykorzystywanej do zasilania pompy ciepła, ale i ona jest coraz częściej wytwarzana w sposób przyjazny dla środowiska. Jeśli energię elektryczną do zasilania pompy ciepła uzyskamy ze źródeł odnawialnych takich jak panele fotowoltaiczne czy dachy solarne, to pompa ciepła jest neutralna pod względem emisji CO2 do otoczenia. Dzięki temu przyczyniamy się do dbania o planetę!

ZALETY POMPY CIEPŁA W DOMU SZKIELETOWYM


- brak konieczności posiadania miejsca na kotłownię
- pozwala na wykorzystanie energii z natury, przez co jest wysoce ekologiczna
- można dzięki niej znacznie zwiększyć komfort użytkowania domu w technologii drewnianej szkieletowej
- jest to darmowe ciepło pochodzące z otoczenia

media 842 465381 w1800 h770 crop


OGRZEWANIE GAZOWE W DOMU SZKIELETOWYM

 

Propozycją dla domów szkieletowych jest wybór ogrzewania gazowego jako główne źródło ciepła. Zaletą wyboru ogrzewania gazowego w domu szkieletowym jest niższa cena wykonania instalacji niż w przypadku pompy ciepła. Instalacja gazowa nie jest także droga w użytkowaniu jeśli jest odpowiednio wykorzystywana. Bardzo ważnym aspektem podczas planowania ogrzewania gazowego jest to, czy na naszej działce jest dostęp do gazu lub czy warunki działki pozwalają na rozbudowę sieci. Inwestorzy decydujący się na ogrzewanie gazowe w domu szkieletowym wybierają do tego montaż wodnego ogrzwania podłogowego.

 

WYBUDUJ Z NAMI ENERGOOSZCZĘDNY DOM SZKIELETOWY!

 

Jeśli zdecydujesz się na budowę swojego domu z Lignum Home zyskasz energooszczędny dom szkieletowy wybudowany z najlepszych materiałów! Nie jesteś zdecydowany jakie źródło ciepła wybrać? Pomożemy Ci podjąć decyzję. Skontaktuj się z Nami i porozmawiajmy o Twoim przyszłym domu.Image
Lignum Home to producent domów szkieletowych. Realizujemy budowy kompleksowo. Możesz otrzymać od Nas dom szkieletowy pod klucz. Budujemy domy głównie na śląsku oraz w małopolsce. Zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą domów szkieletowych.
Dane kontaktowe
Adres: ul. Węglowa 15
(wjazd od ulicy Witosa)

34-300 Żywiec
e-mail: biuro@lignumhome.pl
telefon: 508 360 980