Jak wybudować dom tanim kosztem? - Domy szkieletowe - kanadyjskie

szybki kontakt: +48 508 360 980

Producent Domów Szkieletowych

Lignum Home

Jak wybudować dom tanim kosztem?

Sytuacja na Polskim rynku budowlanym jest bardzo dynamiczna a ceny materiałów budowlanych zmieniają się w ostatnim czasie nieustannie. Wielu inwestorów stoi przed decyzją, czy w dzisiejszych czasach warto wybudować swój własny dom i czy zdołamy go sfinansować. Najczęściej pojawiającym się pytaniem jest to, jak wybudować dom tanim kosztem?


KTÓRA TECHNOLOGIA BUDOWY DOMU JEST NAJLEPSZA?

Najpopularniejszą i najchętniej wybieraną metodą wznoszenia budynków w Polsce od wielu lat jest metoda tradycyjna czyli murowana. Jednak coraz większa świadomość Polaków pod katem ekologii oraz kosztów związanych z zakupem materiałów używanych przy budowie domu tradycyjnego wpływa na poszukiwania przez inwestorów alternatywnych metod budowy. Dzięki temu technologia szkieletowa staje się coraz bardziej popularna na śląsku oraz w Małopolsce– to właśnie na tym obszarze jako producent domów kanadyjskich budujemy dla Naszych klientów domy z drewna!

Jako producent domów szkieletowych polecamy budowę domu w technologii kanadyjskiej. Jest to budowa domu tanim kosztem, gdzie zyskują Państwo nie tylko własny kąt ale również dom ekologiczny oraz energooszczędny. W czasach intensywnie zmieniających się cen materiałów budowlanych drewno jest surowcem w dalszym ciągu stosunkowo niedrogim w porównaniu do innych materiałów budowlanych.

lignum 16


KOSZT BUDOWY DOMU SZKIELETOWEGO

Najważniejsze- domy szkieletowe są równie wytrzymałe co domy murowane. Nasza firma stawia je m.in. na terenie Małopolski i śląska, wykorzystując najwyższej jakości materiały oraz drewno certyfikowane C24 suszone komorowo i czterostronnie strugane.
Niższy koszt budowy domu z drewna wynika przede wszystkim z bardzo krótkiego czasu, w jakim jesteśmy w stanie zrealizować inwestycję. Technologia szkieletowa nie wymaga także stosowania przerw technologicznych między poszczególnymi etapami podczas budowy co znacząco wpływa na tempo prac.

Wpływ na koszty budowy ma nie tylko wybór technologii szkieletowej ale także wybór stanu wykończenia na który się zdecydujemy a także lokalizacja inwestycji. Koszty związane z dojazdem do dalszych miejscowości w Małopolsce czy na śląsku będą znacznie wyższe, niż na przykład budowa domu szkieletowego w Bielsku. Siedziba Naszej firmy znajduje się w Żywcu, dlatego chętnie wybieranym przez nas obszarem jest właśnie ta okolica.
Dynamicznie zmieniająca się sytuacja na Polskim rynku przyczynia się także do tego, jaka będzie cena domu szkieletowego. Koszty związane z zakupem materiałów budowlanych z dnia na dzień ulegają zmianie, co wpływa na koszty budowy domu.

Jak obniżyć koszty budowy domu?

Przygotowując wyceny dla przyszłych inwestorów kierujemy się kilkoma ważnymi elementami, które mają wpływ na cenę budowy domu kanadyjskiego. Na lokalnym rynku istnieje wiele biur projektowych, które oferują bogatą bazę projektów gotowych. Technologia kanadyjska nie niesie za sobą żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o wybór projektu domu. Inwestorzy mogą wybrać dowolny projekt, jaki tylko zwrócił ich uwagę. Trzeba jednak pamiętać, że to, jaki projekt domu szkieletowego wybierzemy, będzie decydowało o tym, jaki będzie cena domu kanadyjskiego.

Dom to nie tylko metraż ale posiada także wiele dodatkowych elementów, które są w stanie sprawić, że koszty dwóch domów o podobnej wielkości będą różniły się od siebie nawet kilkukrotnie.

pexels andrea piacquadio 3760529 1

CO WPŁYWA NA CENĘ BUDOWY DOMU?

 

1. Wybór stanu wykończenia

Budowa domu kanadyjskiego może zostać zrealizowana do proponowanych przez Nas trzech stanów wykończenia, które wpłyną na cenę domu. Są to:

stan surowy zamknięty – jest to ekonomiczna i najtańsza opcja, gdzie klient może zyskać tani dom szkieletowy, który wykończy sam lub zleci ekipie budowlanej prace wykończeniowe.

stan deweloperski – jest to najczęściej wybierana opcja budowy domu kanadyjskiego- w środku wykonane są wszystkie instalacje oraz wykończone ściany.

stan pod klucz - zakończenie budowy domu na tym etapie pozwala na zamieszkanie prawie od razu po zakończeniu przez Nas prac. Wystarczy tylko umeblować dom i gotowe!

2. Wielkość domu oraz skomplikowanie konstrukcji

Wielkość domu determinują Nasze potrzeby, dlatego warto poświęcić temu dłuższy czas aby móc określić, jaki dom będzie dla Nas idealny. Wybór dużego domu będzie się wiązał z wyższymi kosztami inwestycji a także tych związanych z jego utrzymaniem, jednak inwestorzy mają różne potrzeby a jako doświadczony producent domów z drewna jesteśmy w stanie zrealizować każdy projekt!

Pierwszym bardzo ważnym elementem jest wybór odpowiedniego projektu domu szkieletowego. Projekty domów kanadyjskich parterowych są najchętniej wybieraną opcją przez inwestorów. Można wybrać także dom drewniany z poddaszem użytkowym, gdzie strefa dzienna oraz nocna są wyraźnie od siebie oddzielone.

Budownictwo szkieletowe nie niesie za sobą żadnych ograniczeń a przynosi ogromne korzyści. Jakie? Zaletą domów kanadyjskich jest przede wszystkim zwiększona powierzchnia użytkowa dzięki temu, że ściany w domu szkieletowym są cieńsze niż w domu murowanym. Dzięki temu powierzchnia domu zostaje zwiększona o około 10% co znacznie wpływa na komfort mieszkania w domu drewnianym. 

3. Rodzaj dachu

Kolejnym elementem, który wpływa na cenę domu kanadyjskiego jest rodzaj dachu, a także jego skomplikowanie. Prawdą jest, że najtańszą ale także najlepszą opcją jest dach dwuspadowy. Jego konstrukcja jest prosta a odpady materiałowe są praktycznie zerowe. Dach wielospadowy charakteryzuje się natomiast skomplikowaną formą, wymagającą zastosowania wielu dodatkowych elementów wykończenia dachu, większej ilości drewna konstrukcyjnego przeznaczonego na więźbę dachową a także jego realizacja jest dłuższa.
Wszelkiego rodzaju wykusze, lukarny, ryzality sprawiają, że dom wygląda niekiedy znacznie efektowniej, ale wymagają one większego nakładu pracy oraz materiału co będzie skutkowało wyższą ceną. Warto o tym pamiętać przy wyborze projektu domu kanadyjskiego.

Image
Lignum Home to producent domów szkieletowych. Realizujemy budowy kompleksowo. Możesz otrzymać od Nas dom szkieletowy pod klucz. Budujemy domy głównie na śląsku oraz w małopolsce. Zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą domów szkieletowych.
Dane kontaktowe
Adres: ul. Węglowa 15
(wjazd od ulicy Witosa)

34-300 Żywiec
e-mail: biuro@lignumhome.pl
telefon: 508 360 980