Dlaczego warto budować domy szkieletowe? Jakie zalety ma taki dom? - Domy szkieletowe - kanadyjskie

szybki kontakt: +48 508 360 980

Producent Domów Szkieletowych

Lignum Home

Dlaczego warto budować domy szkieletowe? Jakie zalety ma taki dom?

Dom budowany w technologii murowanej był znany w Naszym kraju od pokoleń, zaś technologia szkieletowa przybyła do Polski z USA i Kanady- podbijając serca wielu Polaków. Mimo rosnącej popularności technologii kanadyjskiej budzi ona niekiedy różne pytania i wątpliwości, jednak ilość zalet i korzyści płynących z wyboru tej technologii powinna je rozwiać!


CO TO JEST DOM SZKIELETOWY?

Technologia szkieletowa jest coraz chętnej wybieraną metodą wznoszenia budynków, ale niektórzy w ogóle nie zdają sobie sprawy, że taka technologia istnieje! Posiada bardzo dużo zalet ale czym tak właściwie są domy szkieletowe?

Dom szkieletowy to budynek składający się z konstrukcji drewnianej, na którą następnie są umieszczane kolejne warstwy, m. in. folia paroizolacyjna, wełna skalna, płyta Siniat Defentex czy płyta STEICO które mają za zadanie sprawić, że nasz dom będzie odporny na każde warunki atmosferyczne oraz będzie wysoce energooszczędny i trwały.


Dom szkieletowy- czy warto w nim zamieszkać?

Dom w technologii kanadyjskiej niewątpliwie posiada wiele zalet, które często mają decydujący wpływ na wybór pomiędzy technologią tradycyjną a domem szkieletowym. Przyjrzyjmy się kilku z nich.pexels andrea piacquadio 3760529 1


Budowa domu szkieletowego - jakie ma zalety?


 

Krótki czas budowy domu

Szybka budowa jest bez wątpienia jedną z najważniejszych zalet domu szkieletowego. Czas realizacji domu drewnianego jest kilkukrotnie krótszy od budowy domu w technologii tradycyjnej. Dlaczego?

Budowa domu szkieletowego pozbawiona jest konieczności stosowania przerw technologicznych między poszczególnymi etapami, co ma znaczący wpływ na tempo budowy domu. Dzięki ciągłości procesu inwestycyjnego oraz naszej profesjonalnej ekipie budowlanej gwarantujemy oddanie inwestycji w stanie deweloperskim bardzo szybko – w około 3 miesiące zbudujemy dom w stanie deweloperskim a dom w stanie surowym zamkniętym jest gotowy nawet w 3 tygodnie! Dom z drewna to bardzo dobry pomysł, jeśli inwestor chce szybko wprowadzić się do swojego nowego domu bez konieczności czekania kilkunastu miesięcy a nawet kilku lat na dom murowany.

 

Niższe rachunki za ogrzewanie

Do ocieplenia domu w technologii szkieletowej wykorzystywana jest wysokiej jakości wełna skalna. Zimą nie pozwala na szybkie wychłodzenie się domu, a latem zapobiega jego nadmiernemu nagrzewaniu. Ponad to, ogrzewa się tylko powietrze krążące po domu, a nie ściany tak jak w przypadku technologii murowanej co znacząco wpływa na szybkość, z jaką nagrzeje się nasz dom. Użytkownicy domu drewnianego dzięki temu ponoszą znacznie niższe koszty oraz zużywają mniej energii. Dzięki budowie domu szkieletowego można zaoszczędzić na kosztach związanych z ogrzewaniem i cieszyć się tanim, energooszczędnym domem.


media 842 465381 w1800 h770 crop

Domy szkieletowe są trwałe

Domy powstające w technologii szkieletowej wyróżniają się bardzo dużą trwałością mimo powszechnie krążącym negatywnym opiniom. Drewno świerkowe używane do wykonania naszych konstrukcji szkieletowych jest sezonowane oraz czterostronnie strugane a także certyfikowane. Taki sposób obróbki drewna sprawia, że konstrukcja jest trwała i solidna. Wszystkie elementy składające się na dom szkieletowy takie jak np. wełna fasadowa czy płyty karton-gips są w sposób trwały połączone z całą konstrukcją domu drewnianego. Aby dodatkowo usztywnić konstrukcję, stosujemy również zastrzały zapewniające jeszcze większą stabilność budynku. Ponad to, konstrukcja ścian oraz dachu jest przymocowana do siebie za pomocą specjalnych łączników, co uniemożliwia np. zerwanie dachu, co ma często miejsce w domu murowanym.

Budowa domu szkieletowego jest możliwa nawet zimą

Czy można zacząć budowę zimą? Domy szkieletowe możemy wykonywać przez cały rok - nawet zimą, ponieważ nie ograniczają nas warunki atmosferyczne – wystarczy tylko wykonać o właściwej porze fundamenty domu. Od momentu wykonania fundamentu przy wznoszeniu domu szkieletowego nie wykonuje się żadnych robót mokrych, dzięki czemu inwestycja może być niezależnie od pory roku. Dzięki temu inwestor nie musi czekać do wiosny z budową swojego domu kanadyjskiego tak jak jest to przy budowaniu domu metodą tradycyjną - murowaną.

 

Technologia szkieletowa- eko rozwiązanie !

Drewno to materiał, który jest przyjazny dla naszego środowiska, ponieważ jego pozyskanie i obróbka nie generuje takiej ilości dwutlenku węgla i różnych innych zanieczyszczeń jak  materiały budowlane wykorzystywane przy tradycyjnym budownictwie np. cement lub cegła. Decyzja o budowie domu kanadyjskiego ma także pozytywny wpływ na zdrowie jego użytkowników, ponieważ drewno używane do konstrukcji domu w systemie szkieletowym pomaga regulować mikroklimat we wnętrzu a także zmniejsza ryzyko występowania pleśni czy grzybów- co jest istotne w przypadku dzieci czy osób z alergiami.

 

BUDOWA DOMU SZKIELETOWEGO. POZNAJ NAS BLIŻEJ

 

Możesz zobaczyć Nas także na instagramie i facebooku, gdzie na bierząco dodajemy relacje z trwających inwestycji.

Image
Lignum Home to producent domów szkieletowych. Realizujemy budowy kompleksowo. Możesz otrzymać od Nas dom szkieletowy pod klucz. Budujemy domy głównie na śląsku oraz w małopolsce. Zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą domów szkieletowych.
Dane kontaktowe
Adres: ul. Węglowa 15
(wjazd od ulicy Witosa)

34-300 Żywiec
e-mail: biuro@lignumhome.pl
telefon: 508 360 980