Ściany otwarte dyfuzyjnie i oddychający dom szkieletowy od Lignum Home - Domy szkieletowe - kanadyjskie

szybki kontakt: +48 508 360 980

Producent Domów Szkieletowych

Lignum Home

Ściany otwarte dyfuzyjnie i oddychający dom szkieletowy od Lignum Home

Cały świat idzie z postępem technologicznym. Budownictwo szkieletowe również nieustannie się rozwija! Dzięki możliwościom, jakie ofertuje nam dzisiejsza dziedzina szeroko rozumianego budownictwa- firma Lignum Home proponuje nowoczesne rozwiązania do budowy domu szkieletowego.

Domy szkieletowe powinny spełniać wszystkie normy i wytyczne ale również ważne jest, aby były trwałe, wytrzymałe i bezpieczne. Gdy zostają spełnione te wszystkie warunki, można powiedzieć, że dom szkieletowy będzie chronił mieszkańców przed wszystkimi warunkami atmosferycznymi- zimnem, ciepłem czy wilgocią.

dom szkieletowy slask 2


Ściany otwarte dyfuzyjnie w domu szkieletowym. Co warto wiedzieć?


Najczęściej występującym problemem w domach szkieletowych jest wilgoć i skropliny. Wilgotne ściany są zagrożeniem dla domu kanadyjskiego, ponieważ w ten sposób mogą rozwijać się pleśń, grzyby i zgnilizna. Wszystko to prowadzi do pogorszenia parametrów izolacyjnych ścian i do późniejszej degradacji całego domu. Jak można tego uniknąć? Najlepszym rozwiązaniem jest użycie odpowiednich materiałów podczas budowy domu szkieletowego.
Bardzo ważnym aspektem jest to, aby ściany w domu szkieletowym były otwarte dyfuzyjnie. Co to oznacza w praktyce? Ściana otwarta dyfuzyjnie w domu szkieletowym to taka ściana, która pozwala na swobodne wydostanie się wilgoci na zewnątrz budynku. Dzięki temu wilgoć nie będzie się magazynowała wewnątrz ścian i dom z drewna będzie służył długie lata. Producent domów szkieletowych Lignum Home używa w swoich domach płyty konstrukcyjne Siniat Defentex, które są dedykowane dla technologii szkieletowej. Zobacz, jak wygląda przekrój przez ścianę otwartą dyfuzyjne.

sciana otwarto dyfuzyjna

Płyta konstrukcyjna Siniat Defentex. Jakie ma właściwości w domu kanadyjskim?

Płyta Siniat Defentex to konstrukcyjna płyta gipsowo-włóknowa o wysokiej gęstości– jest dedykowana przede wszystkim do konstrukcji szkieletowych.

Płyta konstrukcyjna defentex posiada jednostronną powłokę z włókna szklanego, dzięki której wchłanianie wody zostaje ograniczone do minimum. Powłokę płyty stanowi impregnowana okładzina z włókna szklanego. Zarówno rdzeń jak i powłoka zapewniają bardzo dobrą wytrzymałość płyty w środowiskach wilgotnych blokując niemal całkowicie dostęp wody do wnętrza płyty.

Płyta ta jest otwarta dyfuzyjnie czyli umożliwia bezpieczne odprowadzanie wilgoci na zewnątrz budynku. Dzięki powłokom zewnętrznym i hydrofobowemu wypełnieniu, płyty Defentex są zaprojektowane na zasadzie „wewnętrznej membrany” i „płyty oddychającej”, dlatego nie ma potrzeby pokrywania dodatkowo płyt membraną przeciwdeszczową lub oddychającą.

WŁAŚCIWOŚCI PŁYTY SINIAT DEFENTEX

  • płyta jest otwarta dyfuzyjnie

  • jest to płyta konstrukcyjna o wysokiej gęstości

  • dedykowana jest dla domów szkieletowych (kanadyjskich)

  • do stosowania na zewnątrz domu

  • brak konieczności stosowania dodatkowej wiatroizolacji


dom szkieletowy slask 4


Dlaczego nie płyta OSB? Poznaj wady używania płyty OSB w domu szkieletowym


Płyta OSB ma zbyt duży opór dyfuzyjny, przez co wilgoć pozostaje wewnątrz i doprowadza do pojawienia się pleśni i gnicia budulca. Faktem jest, że proces ten nie zachodzi natychmiast, a do pojawienia się dużych problemów potrzebne są lata, jednak niezauważony przeciek może znacznie to przyspieszyć. Warto dodać że przepuszczalność pary wodnej płyty siniat defentex to 10,65, a płyty osb to aż 30! Wiadomo, że im mniejsza wartość, tym materiał posiada lepsze właściwości. Widać dużą różnicę porównując te dwa materiały. W tym pojedynku wygrywa zdecydowanie używany przez Lignum Home Siniat Defentex!

Dom szkieletowy otwarty dyfuzyjnie od Lignum Home

Decydując się na współpracę z producentem domów szkieletowych Lignum Home otrzymasz dom kanadyjski wybudowany w najwyższym standardzie. Poznaj naszą ofertę i ciesz się swoim własnym domem!


 

Image
Lignum Home to producent domów szkieletowych. Realizujemy budowy kompleksowo. Możesz otrzymać od Nas dom szkieletowy pod klucz. Budujemy domy głównie na śląsku oraz w małopolsce. Zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą domów szkieletowych.
Dane kontaktowe
Adres: ul. Węglowa 15
(wjazd od ulicy Witosa)

34-300 Żywiec
e-mail: biuro@lignumhome.pl
telefon: 508 360 980