Zeroemisyjne domy szkieletowe. Poznaj 5 faktów, które potwierdzają, że domy kanadyjskie są ekologiczne i ekonomiczne - Domy szkieletowe - kanadyjskie

szybki kontakt: +48 508 360 980

Producent Domów Szkieletowych

Lignum Home

Zeroemisyjne domy szkieletowe. Poznaj 5 faktów, które potwierdzają, że domy kanadyjskie są ekologiczne i ekonomiczne

Domy szkieletowe to domy przyszłości. Są tanie nie tylko w budowie, ale również w utrzymaniu. Możemy więc śmiało stwierdzić, że domy kanadyjskie to idealne rozwiązanie zarówno dla naszego portfela, jak i dla natury.

Domy prefabrykowane, mimo wielu mitów, które narosły wokół technologii szkieletowej, cały czas zyskują na popularności. W dużej mierze dlatego, że dom kanadyjski to dom pasywny, który charakteryzuje się m.in. bardzo dobrymi parametrami izolacyjnymi i zapewnia zminimalizowanie zużycia energii w trakcie eksploatacji. Jest to możliwe dzięki zaawansowanej technologii i naturalnym materiałom, z jakich wykonane są domy szkieletowe.

O zaletach domów kanadyjskich można by napisać książkę, dlatego w tym artykule weźmiemy pod lupę jedynie te cechy, które wpływają na aspekt ekologiczny i ekonomiczny budowy domu prefabrykowanego.

Oto 5 faktów, które potwierdzają, że zeroemisyjne domy szkieletowe są ekologiczne i tanie w eksploatacji.

Fakt 1: domy drewniane to domy z naturalnego materiału

Drewno, z którego powstają domy szkieletowe, to materiał całkowicie naturalny i przyjazny dla środowiska. Podczas jego pozyskiwania i obróbki nie powstają tak duże ilości dwutlenku węgla i innych zanieczyszczeń, jak w przypadku wytwarzania materiałów wykorzystywanych w tradycyjnym budownictwie.

domy drewniane
Warto zaznaczyć, że jako producent domów szkieletowych, który dba o aspekt ekologiczny budowy oraz o zdrowie przyszłych mieszkańców domu kanadyjskiego, nie impregnujemy drewna, które stosujemy w naszych realizacjach. Produkty, które zabezpieczają drewno konstrukcyjne przed wilgocią, mogą zawierać np. szkodliwe dla zdrowia węglowodory ropopochodne. Inne substancje, np. używane do impregnacji sole, mogą mieć negatywny wpływ na jakość pozostałych elementów konstrukcji – a to mogłoby wpłynąć na obniżenie trwałości domu szkieletowego.

Materiały, których używamy podczas budowy domów szkieletowych, posiadają odpowiednie parametry, dzięki czemu są bezpieczne i wytrzymałe.

Fakt 2: domy kanadyjskie można tanio ogrzać

Ponieważ dom szkieletowy to dom pasywny, jego ogrzanie nie jest drogie. Drewno, w odróżnieniu od murowanych ścian, nie pochłania ciepła. Dzięki temu dom prefabrykowany szybciej się nagrzewa i dłużej utrzymuje przyjemną temperaturę. W związku z tym jest idealną propozycją dla inwestorów, którzy szukają sposobu na tani dom całoroczny.

Poza samym drewnem, do budowy domu kanadyjskiego wykorzystujemy również wełnę skalną. Podczas zimy zapobiega ona szybkiemu wychłodzeniu się domu, a latem zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu. Pozwala to na dużą oszczędność energii i pieniędzy.

W naszych realizacjach domów kanadyjskich używamy tylko najlepszych jakościowo produktów. To również dzięki temu, podczas eksploatacji domu z drewna inwestorzy ponoszą zdecydowanie niższe koszty za ogrzewanie.

Domy szkieletowe pasywne można ogrzewać wykorzystując różne metody. Istotne jest również to, że domy szkieletowe drewniane mogą być wyposażone w odnawialne źródła energii i nowoczesne systemy grzewcze.

W ekologicznym domu kanadyjskim możemy więc zainstalować fotowoltaikę i magazyn energii, maty grzewcze na podczerwień, pompy ciepła i rekuperację.

Więcej o działaniu i zaletach pomp ciepła w domach szkieletowych pisaliśmy na naszym blogu

Fakt 3: domy kanadyjskie pod klucz powstają nawet w 4 miesiące, niezależnie od pory roku

Domy drewniane kanadyjskie powstają naprawdę szybko. A jak wiadomo, czas to pieniądz. Zlecając budowę domu prefabrykowanego doświadczonemu producentowi, inwestor może zamieszkać w nim nawet po kilku miesiącach. I to niezależnie od pory roku, bo budowa domu szkieletowego może odbywać się nawet zimą.

Domy szkieletowe pod klucz na Śląsku i w Małopolsce budujemy w około 4 miesiące. Jeszcze krócej trwa budowa domu kanadyjskiego do stanu surowego zamkniętego. Z kolei dom szkieletowy stan deweloperski to kwestia około 3 miesięcy.

Dla inwestora oznacza to nie tylko szybki termin przeprowadzki, ale również brak uciążliwych wizyt na budowie i dodatkowych kosztów związanych z przedłużającymi się pracami.
domy kanadyjskie pod klucz

Fakt 4: tani dom szkieletowy to inwestycja na lata

Jak wybudować dom tanim kosztem? Odpowiedzi na to pytanie szuka wielu inwestorów. Nie sztuką jest jednak wybudować dom za małe pieniądze, ale wybudować go tak, żeby nie generował niepotrzebnych kosztów podczas eksploatacji.

Dom szkieletowy wybudowany przez sprawdzonego producenta, który korzysta z materiałów najlepszej jakości, przetrwa wiele lat. W naszych realizacjach stosujemy certyfikowane drewno świerkowe sezonowane oraz czterostronnie strugane. Dzięki takiej obróbce konstrukcja jest trwała i solidna.

Wszystkie elementy, z których zbudowany jest energooszczędny dom szkieletowy (np. wełna fasadowa i płyty karton-gips), są w trwały sposób połączone z całą konstrukcją domu kanadyjskiego. Dzięki temu inwestor, który buduje dom szkieletowy razem z nami, ma gwarancję, że budynek spełnia najwyższe standardy jakości. Konstrukcję każdego domu prefabrykowanego dodatkowo usztywniamy, stosując zastrzały, które zapewniają jeszcze większą stabilność.

Fakt 5: budowa domu szkieletowego może być realizowana przez jednego wykonawcę

Jak mówi znane przysłowie: gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść. Podobne porównanie możemy zastosować w odniesieniu do budowy domu. Gdy budową zajmuje się kilku różnych wykonawców, do pracy może wkraść się chaos. Aby tego uniknąć, zajmujemy się budową domów szkieletowych od samego początku, do samego końca.

Niezależnie od tego, czy inwestor zdecyduje się na dom szkieletowy w stanie deweloperskim czy dom kanadyjski pod klucz – zajmujemy się budową od A do Z. Dzięki temu przyszły właściciel domu kanadyjskiego nie musi przeznaczać swojego cennego czasu na poszukiwanie fachowców i ustalanie z nimi warunków współpracy.

dom kanadyjski stan deweloperski

Image
Lignum Home to producent domów szkieletowych. Realizujemy budowy kompleksowo. Możesz otrzymać od Nas dom szkieletowy pod klucz. Budujemy domy głównie na śląsku oraz w małopolsce. Zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą domów szkieletowych.
Dane kontaktowe
Adres: ul. Węglowa 15
(wjazd od ulicy Witosa)

34-300 Żywiec
e-mail: biuro@lignumhome.pl
telefon: 508 360 980